Ptak_Waw_CTR_2024

Aby ułatwić rolnikom szerszy dostęp do innowacyjnych rozwiązań

5 stycznia 2016
Arysta LifeScience i Laboratoria Goëmar  podpisały porozumienie w sprawie wspólnej dystrybucji biostymulatorów i technologii kontroli biologicznej w wybranych regionach. Na mocy podpisanej umowy Arysta LifeScience zyskało wyłączność na liczne produkty Laboratoriów Goëmar z linii Physio Activator® (PAT) i Natural Protect®. Natomiast Laboratoria Goëmar zyskały wyłączność na produkty Arysta LifeScience z grupy biostymulatorów i środków kontroli biologicznej. Arysta LifeScience uzyskała wyłączne prawo do określonych produktów na Europę Środkową (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Kraje Bałtyckie i Węgry). Laboratoria Goëmar zyskały wyłączność na rozwój i dystrybucję linii ATONIK (ASAHI) we Francji, oraz prawa do produktów z grupy biostymulatorów i środków kontroli biologicznej Arysta LifeScience na Francję i inne kraje Europy Zachodniej.
“To obustronne porozumienie jest rezultatem długiej i owocnej współpracy obu firm", powiedział
Kevin Smith, Prezes Arysta LifeScience SAS i szef departamentu biznesu Arysta LifeScience na Europę. “Wzmacnia ono pozycję Arysta LifeScience w tym segmencie rynku dającej jej dostęp do nowoczesnych technologii ".
"Te umowy, które łączą technologie i obecność na rynku obu firm, powinny ułatwić rolnikom szerszy dostęp do innowacyjnych zrównoważonych rozwiązań dla ich upraw, przyśpieszyć wzrost sprzedaży Goëmar na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, oraz dostarczyć klientom oraz sprzedawcom Goëmar szerszą ofertę produktów." - dodał Jean-Pierre Princen, Prezes Laboratoriów Goëmar.
Technologie Goëmar
Technologia Physio Activator (PAT) oparta na wodorostach aktywuje główne mechanizmy wzmacniające pobieranie przez roślinę składników pokarmowych z gleby i aktywuje hormony kwitnienia niezbędne podczas zawiązywania owoców i we wczesnej fazie ich rozwoju.
Technologia Natural Protect odnosi się do marki handlowej Vacciplant® , której produkty zawierają laminarynę stymulującą naturalne mechanizmy obronne roślin. W 2005 roku, laminaryna została
zarejestrowana w oparciu o Rozporządzenie o wprowadzaniu do obrotu środków ochrony roślin w UE (Załącznik I, Dyrektywa 11/07/2009/EC). Po uzyskaniu licznych rejestracji w krajach Europy Południowej i Zachodniej, oraz USA, spodziewana jest rejestracja w Polsce w 2013 roku, z pełną komercjalizacją przed 2014 rokiem, początkowo dla jabłek, gruszek, truskawek i pomidorów.
Produkty Arysta LifeScience
ATONIK (ASAHI) jest unikatowym biostymulatorem roślin opartym na syntetycznych nitrofenolach. Aktywne składniki ATONIKU (ASAHI) zostały zarejestrowane w lutym 2009 roku, jako środki ochrony roślin w UE (Załącznik I, Dyrektywa 11/07/2009/EC). Od 2009 roku trwają intensywne prace nad uznaniem ich w wielu krajach. Przewidywana rejestracja we Francji zaplanowana jest przed 2014 rokiem, a komercjalizacja przed 2015, początkowo dla roślin uprawnych.
System Biostymulatorów Arysta LifeScience zawiera trzy biostymulatory: BIOZYME® dla rozwoju generatywnego, FOLTRON® wzrostu wegetatywnego, i PILATUS® dla wzmocnienia rozwoju korzenia.
O Arysta LifeScience
Z siedzibą główną w Tokio, Japonia, Arysta LifeScience jest jedną z największych na świecie prywatnych firm w branży ochrony roślin i nauk biologicznych, której dochód w 2011 roku wyniósł 125.8 miliarda jenów (1.6 mld $). Przedsiębiorstwo dostarcza środków ochrony roślin i produktów biologicznych w ponad 125 krajach na świecie. Arysta LifeScience specjalizuje się w marketingu i dystrybucji produktów uznanych firm zajmujących się ochroną roślin i naukami biologicznymi, zgodnie z potrzebami swoich partnerów na całym świecie. Więcej informacji na temat firmy dostępnych jest pod adresem: www.arystalifescience.com.
Arysta LifeScience szybko stała się istotnym graczem na światowym rynku owoców i warzyw dzięki tworzeniu biostymulatorów i nawozów dla tego ważnego sektora. Rozwój firmy na polu biostymulatorów i nawozów został początkowo osiągnięty dzięki nabyciu w 2007r. GBM w Meksyku i poprzez rozszerzenie umowy z japońską firmą Asahi Chemicals Manufacturing w 2010r. o dystrybucję i promowanie biostymulatora roślin ATONIK (ASAHI) w Europie, włączając w to Rosję, Ukrainę, oraz Afrykę i Środkowy Wschód. Ostatnio, firma nabyła brytyjski Plant Impact i podpisała nową globalną umowę zapewniającą jej dostęp do biostymulatorów TYTANIT® produkowanych przez Intermag.
Światowa oferta biostymulatorów i nawozów wciąż rośnie i obecnie obejmuje już ATONIK, BIOZYME, FOLTRON, PILATUS, TYTANIT oraz szereg produktów firmy Goëmar. Więcej informacji dostępnych pod adresem: www.arystalifescience.com.
Laboratoria Goëmar:
Goëmar z siedzibą główną w Saint-Malo, Francja, jest światowym dostawcą zrównoważonych rozwiązań dla rolnictwa, opartych głównie na naturalnych i bezpiecznych surowcach takich jak wodorosty czy składniki aktywne. Z 20 milionami euro dochodu wygenerowanego w 2012 roku w 40 krajach, Goëmar jest innowacyjną firmą, inwestującą rocznie ponad 10% swoich dochodów w badania i rozwój. Starania te czynią z Goëmar eksperta w dziedzinie nawożenia, oraz stymulacji kwitnienia i zawiązywania owoców w oparciu o technologię Physio Activator. Główne produkty PAT dla upraw europejskich to: Goëmar BM86, Vivaflor, Calibra, Goteo, dla ogrodnictwa i winnic, oraz Appetizer, Forthial, Multoleo i Zeal dla roślin rolniczych. Oferta Technologii Natural Protect oparta jest na środkach kontroli biologicznej. Główne produkty to Vacciplant Owoce i Warzywa oraz Vacciplant Uprawy rzędowe, oba oparte na laminarynie, w 100% naturalnej i bezpiecznej, wymienianej w Europejskim Załączniku 1 od 2005 roku.


POWIĄZANE

Prezydencka para żegnała się z rolnikami podczas ostatnich, 10-tych już Dożynek ...

15 września 2024 roku, tuż przed uroczystą mszą z okazji Dożynek Prezydenckich, ...

STANOWISKO ORGANIZAJI ROLNICZYCH STANOWIĄCYCH POLSKĄ DELEGACJĘ W COPA-COGECA W S...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę