biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

3 tysiące nauczycieli na kursach językowych na Mazurach i Pomorzu

23 czerwca 2006

Trzy tysiące nauczycieli z województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego będzie mogło skorzystać z kursu języka angielskiego albo niemieckiego, współfinansowanego przez UE - poinformował w środę PAP marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Andrzej Ryński.

Projekt jest realizowany w całej Polsce. W tych dwóch województwach będzie kosztować 7,3 mln zł.

Z rocznych kursów językowych będą mogli skorzystać bezpłatnie nauczyciele z przedszkoli, szkół, placówek wychowawczych i artystycznych, zakładów kształcenia nauczycieli, bibliotek. Oferta jest kierowana nie do nauczycieli języków, ale do wszystkich chętnych, którzy chcą się nauczyć języka obcego.

Kursy, które rozpoczną się 1 września br. i potrwają do 1 października 2007 roku, prowadzić będą wyznaczone kolegia języków obcych, zarówno publiczne, jak i prywatne. Nabór nauczycieli na kursy językowe już trwa.

- To świetna propozycja dla nauczycieli uczących przede wszystkim w środowiskach wiejskich. Tym bardziej, że znajomość języka obcego jest jednym z warunków awansu zawodowego nauczyciela - mówi Anna Strzelecka, dyrektor Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Szczytnie.

Ryński poinformował także, że woj. warmińsko-mazurskie otrzymało dodatkowe 2,6 mln euro na stypendia unijne. Do tej pory kwota przeznaczona na stypendia dla warmińsko-mazurskich studentów w latach 2004-2006 wynosiła 8,8 mln euro.


POWIĄZANE

YouGov: w pierwszym kwartale 2025 roku Polacy wydali blisko 10 mld zł na mięso i...

Globalna transformacja energetyczna nie może ominąć Polski Odnawialne źródła ene...

Stanowcze ostrzeżenie Carmen Crespo Díaz Reagując na propozycję Komisji w sprawi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę