OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

10 tys. ton unijnej pomocy

30 sierpnia 2004

W piątek do Polski przyjechał pierwszy transport unijnej żywności w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej na rzecz najuboższej ludności. Ich rozdysponowaniem między pomocowymi organizacjami zajmą się Banki Żywności - pisze "Zycie".

Europejski Program Pomocy Żywnościowej na rzecz najuboższej ludności Unii Europejskiej - PEAD realizowany jest w Polsce po raz pierwszy. Aż 10 tys. ton żywności z nadwyżek unijnych, o wartości 24 mln euro, trafi do osób bezdomnych, ubogich i dzieci z patologicznych rodzin. W piątek do Fundacji "Bank Żywności SOS" w Warszawie dotarła pierwsza dostawa mleka w proszku. Kolejne, poza mlekiem, zawierać będą ryż i makaron - informuje "Życie".

"Chcemy, by była to systematyczna, comiesięczna pomoc w okresie od października do kwietnia, dla najbardziej potrzebujących rodzin. Średnio co miesiąc przekażemy po 2 kg produktów na osobę" - zapowiedział w piątek prezes zarządu Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski.

Dary trafią do magazynów Banków Żywności, PCK, Caritas oraz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Dalej ich dystrybucją do konkretnych osób i rodzin zajmie się trzy tysiące organizacji społecznych w Polsce. "Będziemy pomagać indywidualnie, ale także przez nasze placówki, głównie darmowe jadłodajnie. Pomoc w takiej formie jest najlepsza dla nadużywających alkoholu oraz mających kontakt z narkotykami" - powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Adam Dereń.


POWIĄZANE

W związku w rozpoczynającym się wiosennym redykiem owiec na terenach Polski połu...

Ukraińska kukurydza traci konkurencyjność cenową na rynku światowym – informuję ...

8 maja Parlament Europejski w pierwszym czytaniu przyjął przedłużenie zawieszeni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę