aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

276 nowoczesnych stacji ładowania elektryków przy sklepach Stokrotka

9 lipca 2024
276 nowoczesnych stacji ładowania elektryków przy sklepach Stokrotka

W 114 miejscach w Polsce powstanie 276 nowych stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Tylko do końca tego roku użytkownicy elektryków zyskają 60 nowych lokalizacji i 138 punktów ładowania. To wynik podpisanej właśnie umowy między siecią sklepów Stokrotka i Inbalance grid – dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w krajach bałtyckich. Plany obejmują także mniejsze miejscowości.

Lider elektromobilności w krajach bałtyckich rozpoczyna działalność w Polsce

Zielona rewolucja jeszcze w tym roku. Przy sklepach Stokrotka w całej Polsce ma stanąć 276 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, a tylko do końca tego roku, 138. Te zapowiedzi są wynikiem podpisanej właśnie umowy partnerskiej z Inbalance grid – litewskim twórcą inteligentnych rozwiązań w zakresie elektromobilności i jednocześnie największym nadbałtyckim operatorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Nowoczesne stacje ładowania Inbalance grid zostaną zainstalowane m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi oraz w mniejszych miastach i miejscowościach. Wiele z tych miejsc obecnie nie posiada tego typu infrastruktury. To spora odmiana, ponieważ według oficjalnych danych, sieć ładowarek w Polsce koncentruje się niemal wyłącznie wokół największych miast.

 Prosta obsługa

Inbalance grid jest nie tylko operatorem sieci ładowania, ale przede wszystkim twórcą autorskiego oprogramowania i wielokrotnie nagradzanym projektantem sprzętu do energooszczędnego ładowania elektryków. Firma powstała w 2019 roku i obecnie udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania w krajach bałtyckich, co daje jej tytuł największego pod tym względem operatora.

Współpraca Stokrotki z Inbalance grid wzmocni polski ekosystem pojazdów elektrycznych i będzie kolejnym ważnym krokiem we wspieraniu kraju w przechodzeniu na zrównoważoną mobilność. Podpisana właśnie umowa może uczynić Inbalance grid jednym z pięciu największych operatorów punktów ładowania w Polsce, a samą Stokrotkę – ważnym ambasadorem elektromobilności.

Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Dzięki temu klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – komentuje Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

To demonstracja przełomowej technologii w Polsce

Stokrotka postawiła na współpracę z Inbalance grid ze względu na szybkość realizacji projektu, a także innowacyjność i bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań. Zaprojektowane przez firmę sprzęt i oprogramowanie mają międzynarodowe certyfikaty oraz są opatentowane w UE. Inbalance grid oferuje swoim partnerom szeroki zakres integracji oraz bezproblemową obsługę użytkownika.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, ich celem jest świadczenie niedrogich i wygodnych usług ładowania, dostosowanych do potrzeb kierowców. Prezes spółki, Simonas Stankus, zapewnia, że partnerstwo ze Stokrotką będzie oznaczać prezentację przełomowej technologii w Polsce i początek wspólnego rozwijania elektromobilności w tym kraju.

Stokrotka zaufała naszym technologiom, gdyż nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości” – wyjaśnia Simonas Stankus.

Wejście Inbalance grid na polski rynek to jeden z kluczowych kroków Inbalance grid w realizacji misji, jaką jest napędzanie rozwoju elektromobilności w Europie Środkowo-Wschodniej.

 Źródło:Inbalance grid

 O Inbalance grid

Litewski twórca oprogramowania do inteligentnego ładowania pojazdów elektrycznych, wielokrotnie nagradzany projektant sprzętu do ładowania i platformy do zarządzania punktami ładowania opartej na chmurze. Jest największym operatorem sieci w krajach bałtyckich i jednocześnie drugim co do wielkości w Litwie, nadzorując zarządzanie ponad 800 publicznymi i prywatnymi punktami ładowania.

To pionier w dziedzinie tworzenia inteligentnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Wykorzystuje innowacyjną metodę instalacji, która obniża koszty budowy infrastruktury, a także system Multilevel Dynamic Load Management (DLM).

Oprogramowanie oferowane przez Inbalance grid można łatwo zintegrować z systemami zarządzania budynkiem oraz wewnętrznymi systemami biznesowymi, pozwalając na wprowadzanie nowych usług, takich jak programy lojalnościowe, usługi parkingowe i wiele innych. Firmę wspierają inwestorzy VC.

O Stokrotce

Stokrotka to nowoczesna sieć handlowa z bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego. Powstała1994 roku w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje ponad 900 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Stokrotka rozwija się bardzo dynamicznie, otwiera sklepy w formatach dopasowanych do każdego klienta:Stokrotka Supermarket, Market, Optima i Express. Sieć prowadzi także sklep internetowy i jest sprawdzonym partnerem w biznesie dla franczyzobiorców. Spółka posiada nowoczesne centra dystrybucji, własne zaplecze logistyczne i sieć magazynów regionalnych w całej Polsce. Od 2018 r. Stokrotka Sp. z o.o. wchodzi w skład litewskiej grupy handlowej Maxima. Stokrotka proponuje klientom szeroką ofertę asortymentową w atrakcyjnych cenach, w której szczególny nacisk położony jest na produkty świeże, produkty od lokalnych dostawców, a także produkty marki własnej.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę