aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Prezent ślubny: jak rolnik oświadczył się swojej dziewczynie i wygrał w kasynie

21 maja 2024
Prezent ślubny: jak rolnik oświadczył się swojej dziewczynie i wygrał w kasynie

Często mawia się, że pieniądze szczęścia nie dają, a także że nieszczęścia chodzą parami. Obu tym stwierdzeniom kłam może zadać pewien mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, dla którego życie okazało się niezwykle szczęśliwe, bowiem tuż po zaręczynach wobec swojej partnerki, wygrał w kasynie okrągłe 400 tysięcy dolarów! Jak widać, szczęście potrafi w nas uderzyć z podwójną mocą! 

– Szczęście w poglądach filozoficznych wyrażane jest jako pewien ideał, wręcz nieosiągalny w ziemskim życiu. Z kolei zdaniem Arystotelesa to działanie absolutnie zgodne z naturą. 

“Z perspektywy naszej branży hazardowej, szczęście jest niezwykle ważne. Uczestnicząc w grach losowych zwykle zdani jesteśmy nie na umiejętności, a po prostu na ogrom farta. Szczęście w hazardzie trzeba mieć” – mówi ekspert serwisu kasynos.online, Amadeusz Walczak. 

Opisywany przez nas Amerykanin z całą pewnością nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wielkim szczęściem żyje. O okolicznościach jego wygranej w jackpot piszemy w dalszej części niniejszego tekstu. 

Wygrane w jackpot – szczęśliwy los rolnika ze stanu Iowa

Mówiąc o centralnej części Stanów Zjednoczonych od razu na myśl przychodzą rozległe równiny, pas kukurydziany, hodowle świń, rozwinięte rolnictwo. Znaczna część ludności skoncentrowana jest w stolicy stanu, Des Moines. To tam mieszka około 700 tysięcy osób, a więc 21 procent ludności całego stanu. Dominuje tam klimat wilgotny kontynentalny z gorącymi latami i mroźnymi zimami. 

Jak czytamy w serwisie Wikipedia: Na terenie stanu Iowa znajdują się 942 miasta, w tym 3 o liczbie ludności przekraczającej 100 000, 42 powyżej 10 000 mieszkańców, a 274 powyżej 1000 mieszkańców. 

To właśnie tam niemałą sumkę zgarnął bohater naszej opowieści. Sam fakt jego zamieszkania jest godzien podkreślenia, gdyż w centralnych Stanach Zjednoczonych nieczęsto padają tak wysokie wygrane w jackpot. Niesamowitości tej opowieści dodaje tylko fakt, że do udziału w loterii skłoniło go… jedzenie. Tak jest! Amerykański rolnik w dniu wygranej zjawił się w popularnej sieci sklepów, by się pożywić. Przy okazji uznał, że kupi los na loterii. Kiedy dopasował liczby do tych wygenerowanej przez automat, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Wygrana w jackpot stała się faktem! 

Jego łupem padło niemałe 400 tysięcy dolarów, co przy dzisiejszym kursie daje nam okrągłą sumkę 1,6 miliona złotych! Za takie pieniądze można kupić na przykład: 

  • 70-metrowe mieszkanie na warszawskim Wilanowie

  • Ekskluzywne Lamborghini Huracan Evo

  • Luksusowy jacht 

  • Rozkręcony i dobrze prosperujący biznes przynoszący zyski 

Wbrew naszym propozycjom, mężczyzna nie zdecyduje się na zakup super szybkiego auta bądź pięknej łodzi. 

“Jego plan to inwestycja w przyszłość, a więc w edukację swoich dzieci oraz wnuków.–Sprawdzałem te numery jeden po drugim. Potem weryfikowałem ciąg liczb jeszcze kilka razy i nie mogłem uwierzyć, musiałem sprawdzić jeszcze raz. Skończyło się na tym, że sprawdziłem je w aplikacji mobilnej. No i cóż, jestem zwycięzcą! Te pieniądze zainwestuję w naukę mojego potomstwa”–oznajmił dla lokalnych mediów, cytowanych przez azart.nv.ua. 

Inne wygrane jackpot

Oczywiście gry hazardowe typu jackpot znane są również w Europie. W Polsce szalenie popularna jest gra oferowana przez Totalizator Sportowy, a więc europejskie Eurojackpot, w którym od 2012 roku udział bierze kilkanaście państw Starego Kontynentu. Gwarantuje ona regularne wysokie wygrane, o których każdorazowo jest bardzo głośno. 

Ostatnio liczby na miarę wielkich pieniędzy zostały w naszym kraju skreślone pod koniec kwietnia. W ramach Eurojackpot w Polsce padły dwie wygrane drugiego stopnia. Każda z nich w wysokości ponad 15 milionów złotych, co jest rezultatem wręcz oszałamiającym! 

Jak podaje TVN24: „W rozbitej kumulacji odnotowano dwie wysokie polskie wygrane. Jak już wiemy, jedna z nich padła w Gdańsku (ul. Słowackiego 200), a druga w Kielcach (ul. Piekoszowska 34b)”. 

Zgodnie z ustawą hazardową, od wygranej odprowadzany jest 10-procentowy podatek, a więc ostatecznie do szczęśliwców trafiło niespełna 14 milionów złotych. 

Dodajmy tylko, że dwie wygrane pierwszego stopnia tym razem padły w Niemczech i Słowenii. Historia pokazuje, że tak szczęśliwe trafy w Eurojackpot mają miejsce również nad Wisłą. Najwyższa wygrana w naszym kraju padła dwa lata temu w województwie wielkopolskim. Zwycięzca sięgnął po zawrotne 213 milionów złotych! 

***

Oczywiście, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak bez pieniędzy wszystko staje się o wiele trudniejsze. Dlatego, wzorem Amerykanina ze stanu Iowa, szczęściu czasami po prostu trzeba pomóc, wziąć udział w wybranej loterii i liczyć na łut szczęścia. Kto wie, może tym razem ów szczęście odezwie się właśnie do nas?


POWIĄZANE

Badania pokazują, że gry wideo są atrakcyjne i skuteczne dla osób w każdym wieku...

W dzisiejszych czasach gry komputerowe stały się integralną częścią rozrywki dla...

Folia stretch jest niezwykle wszechstronnym materiałem, który ma szereg różnych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę