Te grzyby tak bardzo wrosły w naszą ogrodniczą a dzięki temu i kulinarną tradycję, że mają nawet swoje doroczne uroczystości.
W Wielichowie w województwie wielkopolskim organizowane jest ogólnopolskie Święto Pieczarki (w tym roku 30 maja odbędzie się po raz dziesiąty), zaś w Łosicach w województwie mazowieckim - stolicy powiatu słynącego z upraw tych grzybów – mają miejsce regionalne obchody pieczarkowego święta. To okazja, by pochwalić się osiągnięciami, wymienić doświadczenia, zaplanować działania na kolejny rok. W Polsce przybywa hodowców pieczarek, bo na ich uprawie i przetwórstwie można nieźle zarobić. Choć na ogrodniczym rynku pojawiają się konkurenci – inne grzyby hodowlane – pieczarka wiedzie prym. Na razie też nic nie wskazuje, by miała oddać pole.
Obecnie uprawą pieczarek zajmuje się w Polsce około 2500 tysiąca większych i mniejszych podmiotów. Do liderów rynku należą m.in. firma Hajduk z okolic Głogowa (wiodący producent i dostawca świeżych pieczarek na rynek krajowy), Myszkowiec z Piotrkowa Trybunalskiego (produkujący głównie na eksport), Dworzyński z Konina, Kordryk z Waplewa. Roczna produkcja pieczarek w 2003 roku wyniosła 120 tys. ton.