Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Produkty MiaMu nominowane do tytułu Podlaska Marka Roku 2011

23 grudnia 2015
Nowe  produkty MiaMu  uzyskały nominację w konkursie  Podlaska Marka Roku. Wszystkie zgłoszone produkty (jest ich ponad 70), zostały  przedstawione Grupie Eksperckiej, która dokonała  oceny formalnej oraz wyłoniła  finałowe  produkty  ubiegające  się o miano Podlaskiej Marki Roku 2011.

Jak zagłosować?

Należy wejść na stronę www.podlaskamarka.pl-następnie na listę produktów nominowanych. Tam znajdziemy linka „Przejdź  do strony z głosowaniem”.

 Głosy można oddawać do 25  marca.

Mlekovita przygotowała produkty MIAMU z myślą o najmłodszych konsumentach.    Inspiracją do stworzenia koncepcji linii dziecięcych wyrobów mlecznych były nieprawidłowości w diecie współczesnych dzieci.   

        Specjaliści od żywienia alarmują, że dieta dzieci jest zbyt uboga w nabiał, czego konsekwencją   jest zbyt mała ilość białka, wapnia,  oraz wielu witamin i składników mineralnych ważnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka.

       Nabiał to  wręcz „kopalnia”  składników odżywczych –  jest niezastąpionym  źródłem łatwo  przyswajalnego białka  służącego  do budowy nowych tkanek, m.in. mięśni i kości,  a   zawarty w nim wapń wraz z witaminą D jest konieczny, aby dziecko miało mocne kości i zęby.  Laktoza, czyli cukier mleczny, jest  bardzo dobrym źródłem energii - ułatwia wchłanianie wapnia i jest niezbędna do rozwoju pożytecznych bakterii w układzie pokarmowym, które m.in. zapobiegają zaparciom.

        Mlekovita zadbała o to, aby dzieci otrzymały nie tylko smaczny, ale także zdrowy posiłek  w postaci  serków  homogenizowanych, jogurtów oraz serów  w plasterkach.    

Serki homogenizowane  MIAMU  zawierają  łatwo przyswajalne białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i mikroelementy  oraz  zostały wzbogacone dodatkową porcją  wapnia i witaminy D3  ułatwiającej jego wchłanianie.  Codzienne dostarczanie organizmowi tych dwóch składników w odpowiednich ilościach, jest niezbędne do prawidłowego rozwoju kości.  Serki MIAMU  (dostępne  w czterech najbardziej popularnych wśród dzieci smakach: czekolada, malina, biszkopt, truskawka)  stanowią idealną dla dziecka porcję na małe drugie śniadanie lub podwieczorek (125 g).   Należy pamiętać, że niedobór wapnia w okresie wzrostu i rozwoju organizmu, może owocować w podeszłym wieku m.in. osteoporozą. Im bardziej są uwapnione nasze kości w okresie wzrostu, tym bardziej są one odporne na złamania w starszym wieku.

Jogurty MIAMU to bogate  źródło  białka, wapnia,  witaminy  B i kwasu foliowego. Spożywane systematycznie pomagają utrzymać właściwą mikroflorę jelitową  organizmu dziecka, co  ma ogromne  znaczenie   w procesie kształtowania się układu odpornościowego. Mlekovita przygotowała kompozycje ciekawych smaków (biszkopt, jagoda z biszkoptem, pomarańcza- nektarynka, truskawka)   w 125 - gramowej porcji odpowiedniej dla dzieci. Jogurty MIAMU nie zawierają konserwantów oraz są podane w interesujący  sposób –  jogurt   znajduje się na górze, a wsad owocowy lub biszkoptowy  na dnie kubeczka.

Sery Mazdamer i Gouda MIAMU w specjalnych 100 - gramowych cienkich plasterkach oraz opakowaniu z funkcją otwórz – zamknij,   są  skoncentrowanym źródłem białka  i  najlepszym źródłem wapnia i fosforu,  mającego wpływ na mocne zęby i kości.  Polecane  są  głównie na  tradycyjne kanapki, które nie tylko zaspokajają głód,  ale dostarczą niezbędnych dla małego organizmu składników odżywczych.

Przygotowanie kanapek może być także doskonałą okazją do spędzenia miłych chwil z naszymi pociechami.




POWIĄZANE

Po wybuchu choroby niebieskiego języka w Europie w 2023 r., wirus choroby niebie...

21 października br. OSM Piątnica rozpoczyna kampanię promującą śmietanę 18%. W s...

Pracownicy z terenów objętych powodzią zaczynają masowo sięgać po zwolnienia lek...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę