Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Łaciate i Milko na liście najcenniejszych polskich marek

3 grudnia 2015
Po raz kolejny dziennik Rzeczpospolita opublikował ranking najcenniejszych polskich marek. Znalazło się w nim 330 marek, w tym dwie marki produktów mleczarskich produkowanych przez SM MLEKPOL: na miejscu 50 - marka Łaciate, a na 283 – Milko.

W podkategorii rankingu „moc marki produkty żywnościowe” Łaciate znalazło się na 7 pozycji, a Milko na 60. Na moc marki składają się: siła marki, postrzegana wartość i jakość, prestiż oraz świadomość marki.
W podkategorii „siła marki”, gdzie kryteriami oceny były m.in. pozycja rynkowa, relacje z klientami oraz postrzeganie marki, Łaciate znalazło się na 16 pozycji.

W kolejnych podkategoriach Łaciate znalazło się odpowiednio na następujących miejscach:
„najczęściej wybierane marki” –25
„lojalność klientów” – 19
„prestiż” – 35
„postrzegana jakość” – 15
„świadomość marki” – 50
„priorytet w świadomości” – 60.

Miejsce w rankingu Rzeczpospolitej to uznanie i prestiż. Ranking obejmuje wszystkie kategorie marek: finansowe, telekomunikacyjne, paliwowe, spożywcze, alkoholowe, AGD i inne. Ranking najcenniejszych polskich marek stworzony został w oparciu o wartość sprzedaży licencjonowanej, jako główne kryterium oceny. Pierwsze trzy miejsca w rankingu zajęły: Orlen, PKO BP i PZU.

Łaciate i Milko to dwie najbardziej znane i popularne marki produktów mleczarskich, których producentem i właścicielem jest Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL. Łaciate to pierwsza polska marka reklamowana w mediach, na rynku funkcjonuje od 1996 roku. W portfolio marki znajduje się mleko, masło, śmietana i śmietanka oraz mleko zagęszczone.
Milko jest marką młodszą, w gamie jej produktów znajdują się: mleko, kefiry i maślanki.

SM MLEKPOL, właściciel marek Łaciate i Milko to niekwestionowany lider polskiego mleczarstwa. Skupuje i przerabia 14% pozyskiwanego w kraju surowca. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów
(w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim) oraz 13,5 tysiąca dostawców – producentów mleka. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2300 osób.

POWIĄZANE

Po wybuchu choroby niebieskiego języka w Europie w 2023 r., wirus choroby niebie...

21 października br. OSM Piątnica rozpoczyna kampanię promującą śmietanę 18%. W s...

Pracownicy z terenów objętych powodzią zaczynają masowo sięgać po zwolnienia lek...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę