aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ziemia nie objęta płatnościami

19 czerwca 2002
  1. Niektóre ziemie nie są objęte dopłatami pomimo uprawiania na nich zbóż kwalifikowanych. Dotyczy to obszaru Unii Europejskiej. Jeśli ubiegasz się o przyznanie dopłat do ziemi nie spełniającej warunków, to stracisz część lub całość dopłat w ramach Schematu. W niektórych okolicznościach, jednakże, możesz wymieniać się ziemią kwalifikowaną i nie nadającą się do wsparcia finansowego (patrz ustęp 25 -26 poniżej).
  2. Ziemia będąca wcześniej pod trwałym użytkiem zielonym (więcej niż 5 lat z rzędu) lub pokryta zbożami, lasem lub użytkowana na cele inne niż rolnicze w dniu 31 grudnia 1991 r., nie kwalifikuje się zwyczajnie do dopłat (łącznie z odłogowaniem) nawet jeśli była wykorzystywana wcześniej do produkcji rolnej. To sposób użytkowania (do dnia 31grudnia 1991 r.) rozsądza o tym, czy się ziemia kwalifikuje do dopłat, a nie czy stanowiła ona część gospodarstwa w tym czasie.
  3. Do trwałych użytków zielonych zalicza się wszystkie tereny bagniste, nierówne obszary wypasowe, pastwiska oraz wszelkie inne tereny pokryte zielenią przez 5 lat do 31 grudnia 1991 roku. Użytkiem zielonym jest także roślinność zielona (trawa),. która w tym czasie była ponownie zasiana, koszona dla siana, użytkowana do wypasów czy magazynowana. Użytki zielone o charakterze tymczasowym (na przykład: obszar obsiany trawą ) będą kwalifikowane, jeśli będą stopniowo zasiewane zbożem kwalifikowanym.
  4. Kategoria trwałych roślin uprawnych obejmuje jakiekolwiek rośliny uprawne, które zajmowały dany obszar przez okres 5 lat lub więcej oraz zboża odnawiane przez wiele lat. Obejmuje to także młodniki, drzewa i krzewy owocowe (ale patrz akapit 9 ), winorośl, chmiel uprawiane w szklarniach i tunelach foliowych. Nie są włączone natomiast truskawki.
  5. Obszary leśne obejmują wszystkie lasy komercyjne i rośliny o szybkiej rotacji (wierzba).
  6. Nierolniczy użytek obejmuje wszystkie ziemie używane dla celów innych niż rolniczych, jak zdefiniowano to w Sekcji 336 ( l ) Akcie Planowania Miejskiego i Krajowego z roku 1990. Ziemia mogła być na nowo przeznaczona do użytkowania rolniczego jeśli wcześniej nie wykorzystywana była jako trwały użytek zielony, zboża wieloletnie albo obszar lesisty.

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę