aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ziemia kwalifikowana do dopłat i jej rejestracja

19 czerwca 2002
  1. Zakwalifikowanie ziemi do dopłat z schematu AAPS z reguły jest zawężone do obszarów, na których stosowany był płodozmian do końca 1991 roku (uwaga, patrz ustęp 18). Zamiarem tej restrykcji –  wdrożonej na terenie Unii Europejskiej – jest to, aby zapobiec zwiększaniu się ilości upraw objętych subsydiami. Jeśli ty lub ktoś inny przedłożył uprzednio podanie o dotacje na ziemię, którą teraz uprawiasz, ziemia ta zostanie zarejestrowana (lub nie) jako objęta / nie objęta dotacjami w ramach AAPS. Jeśli nie wiesz czy twoja ziemia była uprzednio zarejestrowana, skontaktuj się najpierw z poprzednim właścicielem, a potem jeśli to konieczne, z Regionalnym Centrum. Pamiętaj, że rejestr ziemi nie oznacza jej kwalifikacji do dopłat. O kwalifikacji decydują szczegółowe informacje realizacji upraw. Jeśli ubiegasz się o dopłaty do ziemi, która wkrótce nie będzie nadawała się do wsparcia narazisz się na opłaty karne z IACS (Zintegrowany System Zarządzania i Kontroli).
  2. Ziemia, na której uprawiano (do 31 grudnia 1991 r.) następujące rośliny wieloletnie:
    karczoch, szparagi, rabarbar, maliny, jagody, czarne porzeczki, białe porzeczki, czerwone porzeczki, agrest, żurawina, i inne owoce , kwalifikuje się do dopłat od roku 1995.
  3. Ziemia objęta w przeszłości "Schematem 5-letniego Odłogowania" (TYSS) w latach 1991/1992 jest kwalifikowana, łącznie z obszarami leśnymi oraz opcją nie rolniczego wykorzystania, pod warunkiem, że spełniają one warunki AAPS (łącznie z tymi, dotyczącymi odłogowania). Ziemia objęta Schematem Odłogowania w latach 1991/1992 również jest kwalifikowana.


Rejestracja ziemi

  1. Jeśli jakaś część twojej ziemi nie była rejestrowana wcześniej, to zarejestruj ją teraz. Aby zarejestrować ziemię będziesz musiał wiedzieć, jakie zboża były tam uprawiane do 31 grudnia 1991 roku. Informacje o tym można uzyskać z wcześniejszego spisu upraw, faktur na nasiona, zdjęć lotniczych, itd. Jeśli na twoim polu nie były (do 31 grudnia 1991 r.) uprawiane zboża kwalifikowane do dopłat, to musisz przedstawić dowód, że pole było objęte systemem płodozmianu w okresie 1987-1991. Możesz rejestrować swoją ziemię w każdej chwili zanim przedłożysz podanie w ramach IACS. Zaleca się dokonanie tego z wyprzedzeniem, ponieważ zatwierdzenie ziemi jako kwalifikowanej będzie potrzebne do przedkładanego podania.

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę