Ptak_Waw_CTR_2024

Słodycze w Kolonii

6 lutego 2009
W Niemczech zakończyły się Międzynarodowe Targi Słodyczy. Ponad 1500 wystawców z 65 krajów świata prezentowało cukiernicze nowości. A to najlepszy dowód, że recesja w europejskiej gospodarce nie oznacza problemów w branży.
Niewątpliwie to były jedne z najsłodszych targów na świecie. W ciągu czterech dni, stoiska odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy handlowców Więc mimo recesji popyt na tego rodzaju produkty wciąż jest.

Christie Hackmann, rzecznik prasowy targów: w przemyśle cukierniczym nie ma kryzysu. Produkcja nadal trwa, podobnie jak sprzedaż. Być może jest to specyfika tej branży, w przeciwieństwie do samochodowej, która przeżywa załamanie.

Dobra kondycja branży cukierniczej nie wzięła się jednak z nikąd. Ubiegłoroczne wysokie ceny surowców zmusiły wiele zakładów do szukania oszczędności. Dlatego dziś są w stanie obniżyć ceny i utrzymać popyt.

Marek Kretek, Lambertz Polska: w związku z tymi wszystkimi zmianami asortymentowymi, kosztowymi, optymalizacją planowania i produkcji, w trochę przypadkowy sposób weszliśmy dosyć dobrze przygotowani mam wrażenie do kryzysu, który ma w tej chwili miejsce.

Do tego dochodzi wciąż słabnąca złotówka, która dodatkowo pobudza eksport. Polskie produkty w porównaniu do europejskich są znacznie tańsze. Nic więc dziwnego, że popyt na takie słodycze rośnie.

Janina Kozłowska, Firma Cukiernicza „Solidarność”: liczymy na nowe rynki zbytu. Właśnie między innymi na Chiny i na Japonię.

Wraz z rozwojem nowych rynków zbytu rosną też wymagania konsumentów, którzy chętniej sięgają po słodycze z górnej półki.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę