OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Sejm pomoże wykorzystać środki unijne

24 lipca 2003

Powołania komisji nadzwyczajnej do spraw wykorzystania przez Polskę środków z funduszy Unii Europejskiej - chcą posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Szef klubu PiS Ludwik Dorn powiedział, że w ocenie jego ugrupowania stan przygotowań administracji publicznej do wykorzystania unijnych środków jest zatrważający. Z każdym tygodniem - zdaniem Dorna - coraz bardziej prawdopodobny staje się czarny scenariusz, że Polska będzie w UE bardzo hojnym płatnikiem netto (czyli będzie więcej wpłacać do unijnej kasy, niż z niej otrzymywać).

Na zaległości Polski w przygotowaniach do wykorzystania środków z unijnych funduszy wskazała niedawno Komisja Europejska.

Według posłów PiS, proponowana sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw wykorzystania środków z UE mogłaby stać się środkiem presji na rząd i administrację, by przygotowania do absorpcji unijnych funduszy prowadziły sprawniej i szybciej.

Komisja miałaby się składać z 27 członków - po trzech przedstawicieli klubów i po jednym przedstawicielu kół poselskich. W projekcie uchwały zaproponowano też rotacyjne zmiany na stanowisku szefa komisji, obejmowanym przez reprezentantów klubów w kolejności alfabetycznej.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę