aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rzepak o wysokiej zawartości kwasu erukowego

19 czerwca 2002
  1. Rzepak o wysokiej zawartości kwasu erukowego (HEAR) to rzepak o minimalnej zawartości – 40% – kwasu erukowego w oleju. Aby zakwalifikować rzepak do dopłat, musi być on uprawą kontraktowaną oraz spełniać poniższe warunki. Uwzględnia się tu również zasady dotyczące wymaganych minimalnych odległości między uprawami (patrz akapit 47-48).
    1. Kontrakt musi być podpisany przed zasiewami. Dołączone musi być też oświadczenie kupującego, że zboże będzie wykorzystane tylko na cele nie żywnościowe dla przemysłu lub do dalszej hodowli tego zboża Kopia kontraktu musi być przedłożona wraz z aplikacją o pomoc. Proszę zauważyć, że jeśli uprawiasz rzepak o dużej zawartości kwasu erukowego na obszarze odłogowanym, to zasady są inne i kontrakt może być podpisany po zasiewach. Jednakże są tu pewne ograniczenia – patrz akapit II części tego Przewodnika.
    2. Nie istniej lista zaakceptowanych lub posiadających certyfikat odmian rzepaku HEAR. Tak długo jak rzepak HEAR będzie posiadał zawartość kwasu erukowego na poziomie przynajmniej 40%, kwalifikuje się on do płatności w ramach AAPS. Odmiany HEAR podlegają dokumentowi Regulacja Nasion.

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę