We Wrocławiu rozpoczęło się w dzisiaj, tj. 13.06.2003 r. spotkanie ministrów spraw zagranicznych Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (ISE). Do stolicy Dolnego Śląska przyjechały delegacje z 17 państw. Włodzimierz Cimoszewicz nie bierze udziału w spotkaniu.
Wśród zagranicznych gości jest tylko dwóch ministrów spraw zagranicznych: Słowacji Eduard Kukan oraz Boni i Hercegowiny Mladen Ivanic. Pozostałe kraje reprezentują wiceministrowie. Obecnie przewodniczącym ISE jest Polska. Gospodarzem spotkania miał być Włodzimierz Cimoszewicz, jednak z powodu głosowania nad wotum zaufania dla rządu zastąpił go wiceminister Jan Truszczyński. Cimoszewicz przyjechał do Wrocławia w czwartek wieczorem, by przywitać zagranicznych gości. Później wrócił do Warszawy.
Ministrowie podczas zamkniętych obrad przedyskutują m.in. bieżące aspekty współpracy, koncentrując się przede wszystkim na omówieniu aktualnej politycznej sytuacji w regionie Europy Południowo-Wschodniej oraz przyszłych perspektyw rozwoju współpracy regionalnej - w świetle rozszerzenia Unii Europejskiej. Ponadto zajmą się odwołaniem dotychczasowego i powołaniem nowego wicedyrektora generalnego Sekretariatu Wykonawczego ISE w Triecie. Przyjmą również i zatwierdzą budżet Funduszu Współpracy ISE na 2004 rok. Obrady zakończy zatwierdzenie dokumentu końcowego. Po obradach politycy spotkają się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Następnie zagraniczni goście zrobią sobie wspólne zdjęcie na wrocławskim Rynku.
Inicjatywa Środkowoeuropejska to forma współpracy regionalnej państw Europy Środkowowschodniej i Południowej, zainicjowana w Budapeszcie w 1989 r., na spotkaniu wicepremierów i ministrów spraw zagranicznych Austrii, Węgier, Włoch i Jugosławii. Wówczas grupę tę nazwano Quadragonale. Po przyjęciu w 1990 r. Czechosłowacji - Pentagonale, a od 1991, po wstąpieniu Polski - Heksagonale. Po rozpadzie Czechosłowacji i po ogłoszeniu niepodległości Chorwacji i Słowenii zaczęto stosować uniwersalną nazwę – Inicjatywa Środkowoeuropejska.