Polska Rada Rolna uważa, że warunki akcesyjne dla rolników są niezadowalające.
Polska Rada Rolna skupia największe związki i organizacje rolnicze m.in. Krajową Radę Izb Rolniczych, Krajową Radę Spółdzielczą, NSZZ "S" Rolników Indywidualnych, Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa w RP, Związek Zawodowy Rolników "Samoobrona". Zdaniem Rady wynegocjowane w Kopenhadze bezpośrednie wsparcie UE nie może zadowolić polskich rolników.
W piątkowym oświadczeniu PRR, na temat na temat zakończonych 13 grudnia negocjacji Polski z UE, mimo że podkreślono znaczy postęp negocjacyjny z porównaniu z wcześniejszymi propozycjami Unii, nie zaakceptowano całkowicie uzgodnionych warunków. Organizacje rolnicze zrzeszone w Polskiej Radzie Rolnej uznają proponowane warunki akcesji za postęp w porównaniu z ostatnimi propozycjami UE. Uważamy jednak, że wynegocjowane kwoty produkcyjne (nie zapewniające samowystarczalności produkcyjnej kraju), jak i środki bezpośredniego wsparcia nie mogą zadowolić polskich rolników, tym bardziej, że nie uzgodniono zakresu działań chroniących polski rynek. Spodziewaliśmy się też bardziej demokratycznych warunków integracji – głosi piątkowe oświadczenie.
Rada podkreśliła, że rezerwuje sobie prawo ostatecznej oceny po zapoznaniu się ze szczegółowymi warunkami integracji. Zarazem zadeklarowała chęć włączenia się do ostatniego etapu prac przygotowujących Polskę do integracji, a także do procesu informowania rolników o wynikach negocjacji – tak by mogli oni podjąć samodzielnie, w pełni przemyślane decyzje w referendum akcesyjnym.