Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

Maltańczycy za integracją

10 marca 2003

W referendum wzięło udział 91% mieszkańców Malty. Wstępne wyniki, po podliczeniu 30% głosów, pokazują, że wśród Maltańczyków przeważali zwolennicy glosowania na "tak".

Do glosowania uprawnionych było 270 tysięcy wyborców. Wstępne wyniki pokazały, że większość Maltańczyków opowiedziała się za proeuropejską polityką rządu premiera Edwarda Fenecha Adamiego. To moment wielkiej satysfakcji. Wielkie historyczne zwycięstwo dla naszego kraju – oświadczył w niedzielę wicepremier Malty Lawrence Gonzi. 

Jeśli wstępne wyniki się potwierdzą, to na pewno nie zaakceptuje ich lider opozycyjnej Partii Pracy Alfred Sant. Po ogłoszeniu nieoficjalnych rezultatów powiedział, że nie przyjmuje do wiadomości zwycięstwa członkostwa Malty w Unii.

Referendum na Malcie zapoczątkowało serię podobnych głosowań w pozostałych krajach kandydujących do Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Glosowanie uważnie śledzi Bruksela. Pomyślny wynik oznacza, że Malta – najbogatszy z kandydatów – stanie się najmniejszym krajem członkowskim Wspólnoty.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę