aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

A. Podsumowanie Schematu (AAPC)

19 czerwca 2002
  1. Część I tego przewodnika opisuje główne zasady schematu AAPS. Część II zawiera zasady dotyczące odłogowania, zarządzania odłogami oraz produkcji roślin nie związanych z żywnością na odłogach.
  2. Schemat Płatności Związany z Użytkowaniem Gruntów Ornych (AAPS) oferuje płatności za hektar producentom zbóż, rzepaku oleistego, słonecznika, soi, grochu na suche nasiona, fasoli na suche nasiona, łubinu słodkiego i siemienia lnianego. Za pszenicę durum do podstawy jest przewidziana dodatkowa kwota płatności. Pod warunkiem spełnienia kryteriów schematu, możesz ubiegać się o płatności do pola. Płatności zależą od rodzaju i wielkości upraw.
  3. Aby otrzymać pełną kwotę płatności, wszyscy producenci deklarujący uprawę powierzchni większej niż 15,62 ha dla roślin innych niż oleistych, oraz 15,32 dla roślin oleistych, muszą odłogować określony procent ich ziemi kwalifikowanej do płatności. Liczby te odnoszą się tylko do Anglii – rolnicy posiadający ziemię w więcej niż w jednym regionie upraw, niech patrzą na "Dodatek 2". Ten "określony procent" związany jest z obowiązkowym udziałem odłogowania wynoszącym 10% na rok 2000. W dodatku wszyscy producenci mogą ubiegać się o dopłaty na ochotnicze odłogowanie z ich strony.
  4. Część II tego przewodnika opisuje różne typy odłogowania oraz zasady stosowane powszechnie. Opisuje on które ziemie mogą być odłogowano oraz zasady dotyczące użytkowania odłogowanej ziemi. Niepowodzenie w przestrzeganiu tych wymogów może spowodować wyłączeni ziemi z rejestru "ziemi odłogowanej" oraz narazić na utratę części lub całości płatności do odłogów i zbóż.
  5. Wszyscy rolnicy stosujący się do wymogów przy ubieganiu się o dopłaty w ramach AAPS (mali czy duzi) dostaną dopłaty odpowiednie do wielkości kwalifikowanych upraw. Rozdział B opisuje ogólne zasady ubiegania się o płatności do upraw zbożowych. Opisuje jaka ziemia, zboże mogą być kwalifikowane, jakie są wymagane terminy zasiewów, standardy rolnictwa, minimalne wielkości pól i użytków ornych.
  6. Nie możesz ubiegać się o dopłaty w ramach dwóch różnych terenów objętych płatnościami do tej samej ziemi w tym samym roku zasiewowym. Jednakże są schematy pomocy, z których możesz korzystać na równi z AAPS pod warunkiem, że spełniasz wymogi obu schematów. Dotyczy to następujących schematów: Schemat Rolnictwa Ekologicznego, Schemat Pomocy Produkcji Nasion, Schemat Pasz Bezwodnych.
  7. Podania o dopłaty w ramach schematu AAPS muszą być sporządzane co roku w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (IACS). Odnosi się to też do sytuacji kiedy cała ziemia objęta jest gwarantowanymi płatnościami dla odłogów. Każdemu rolnikowi wraz z schematem AAPS będzie przesłana kopia broszurki IACS oraz formularz podania. Ale obowiązkiem rolnika jest nabycie i przedłożenie formularza przed terminem końcowym. Obowiązkiem rolnika jest także sprawdzenie dokładności podania. Powinien on sprawdzić zgodność danych o swoim polu i skontaktować się z Regionalnym Centrum w celu dokonania ewentualnych poprawek. Powinno to być zrobione przed ostatecznym wypełnieniem formularza, a w szczególności dotyczy części kwalifikowania ziemi do dopłat.

POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę