aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Nowy wiceprezes ANR

24 marca 2009

20 marca br. minister rolnictwa Marek Sawicki odwołał z stanowiska wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Jacka Podlewskiego i na jego  miejsce powołał Sławomira Pietrzaka. Na prośbę PPR.pl rzeczniczka prasowa Agencji przysłała życiorys nowo powołanego.
Sławomir Pietrzak urodził się 11 lipca 1952 r. w Legionowie k. Warszawy. Jest absolwentem Wydziału Technologii Żywności SGGW. Ukończył studia podyplomowe MBA z zakresu agrobiznesu w Instytut International de Gestion et de Marketing en Agro-Alimentare (IGIA) w Paryżu, studia podyplomowe na temat zarządzania w agrosektorze na SGGW oraz w zakresie integracji europejskiej (Uniwersytet Warszawski).
Ukończył także wiele kursów i szkoleń z dziedziny obrotu rolnego, kontroli, nadzoru, audytu, prawa rolnego i żywnościowego m.in. (PCA, PCBC, Instytut France de Gestion) oraz za granicą m.in. (HMI – Wielka Brytania, BLE – Niemcy, ICE – Włochy, PPIS – Izrael, FQS – Grecja). Pracę zawodową podjął po studiach (1978 r.) w przetwórstwie rolno-spożywczym (Hortex Płudy) zaczynając od funkcji majstra zmianowego. W latach 1983 – 2003 pracował na kierowniczych stanowiskach w instytucjach nadzorowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą m.in. w Inspekcji Jakościowo Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz w Centralnym Inspektoracie Standaryzacji. W tym czasie zajmował się również realizacją projektów pomocowych UE, konsolidacją i reorganizacją agend nadzorowanych przez MRiRW, jak też pracami w OECD, Codex Alimentarius, FAO/WHO i EKG ONZ. Pracował także nad wprowadzaniem systemów zarządzania i akredytacji instytucji w krajowych i zagranicznych organizacjach.
W latach 2004 -2006 pracował jako doradca i prezes w spółkach z udziałem Skarbu Państwa i nadzorowanych przez ANR, zajmując się m.in. projektami reorganizacji spółek hodowli roślin i stadnin koni. W 2006 r. był doradcą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W październiku 2006 r. został powołany na stanowisko Wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Następnie, od 31 stycznia 2008 r. był zastępcą dyrektora w Zespole Kontroli Wewnętrznej Agencji.
Żonaty, dwie córki. Hobby: gra na fortepianie (ukończona szkoła muzyczna), kino, globalizacja a sprawa polskiego sektora rolnego.POWIĄZANE

Komitet Agrarny Rady Najwyższej Ukrainy poparł do rozpatrzenia w drugim czytaniu...

Polskie mieszkania są dość skromne na tle standardów europejskich. Od lat konsek...

Kiedy zlikwidowano ulgę dla klasy średniej, niektórzy podatnicy na tym stracili....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę