aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Krok w dobrym kierunku

23 marca 2015

Komisja Europejska wnioskuje o przedłużenie o jeden miesiąc tj. do 15 czerwca terminu składania przez rolników wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich.
Komitety Copa i Cogeca uznały za krok we właściwym kierunku decyzję komisarza Hogana o przesunięciu terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.
- Jest to krok we właściwym kierunku – wielu rolników jest zawalonych papierami przez biurokrację w nowej WPR. Nadal brakuje odpowiedzi na podstawowe pytania, np. odnośnie zazieleniania. Chcemy uproszczenia jak największej liczby reguł już teraz, a nie dopiero pod koniec roku. Mam nadzieję, że kolejną zmianą będzie zmiana warunków rządzących dobrowolnym wsparciem powiązanym z produkcją w kontekście identyfikacji zwierząt i wymogów rejestracji, zgodnie z poniedziałkową obietnicą komisarza Hogana – mówi Udo Hemmerling, przewodniczący grupy roboczej Płatności bezpośrednie i zazielenianie Copa-Cogeca - W 2015 r. zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by rolnicy mieli wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się do nowej sytuacji. Będziemy walczyć o nieobcinanie płatności w pierwszym roku obowiązywania nowej wspólnej polityki rolnej (WPR) w wyniku drobnych, niezamierzonych błędów. Przesłaliśmy nasze szczegółowe propozycje do komisarza Hogana ukazując, uproszczenie, których elementów WPR ma kluczowe znaczenie. Czekamy na konkretne inicjatywy w zakresie uproszczenia działań administracyjnych dla wszystkich podmiotów i to jak najszybciej, a nie dopiero pod koniec roku.
Opracował: Obi oba

POWIĄZANE

Do 31 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje w...

31 maja 2022 r. mija podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności b...

Trwa przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę