MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Zawody Jeździeckie w Lublinie

13 lutego 2017
Zawody Jeździeckie w Lublinie

 W dniach 2-5 lutego br. w Lublinie odbyła się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie – Cavaliada Tour. Patronem wydarzenia była Agencja Nieruchomości Rolnych reprezentowana przez Prezesa dr. Waldemara Humięckiego i Wiceprezesów: Hannę Myjak i Andrzeja Sutkowskiego.

Cvaliada Lublin jest częścią jeździeckiego cyklu Cavaliada Tour 2016/2017. Przez cztery dni tereny Targów Lublin wypełniły się sportową atmosferą, a Lublin stał się stolicą jeździectwa. Lubelska impreza jest udaną kontynuacją cyklu zawodów jeździeckich, które zdobyły sobie zasłużoną międzynarodową renomę. Świadczy o tym rosnąca z cyklu na cykl lista startowa, ale przede wszystkim wierne grono miłośników zawodów jeździeckich. Jak podają organizatorzy codziennie rywalizację na lubelskim parkurze obserwowało ponad 1500 osób. W zawodach udział wzięli przedstawiciele naszego kraju, a także reprezentanci siedmiu innych federacji narodowych. Łącznie do Lublina przyjechało prawie 170 zawodników i ponad 300 koni.  

Pierwszego dnia zawodów, po raz pierwszy w Lublinie, odbyła się wyjątkowo widowiskowa konkurencja zaprzęgów czterokonnych. W poprzednich latach, a to już piąta edycja międzynarodowego cyklu, ścigały się zaprzęgi ciągnięte przez dwa konie. Do rywalizacji stanęło pięć zespołów. W skład każdego z nich wchodziło trzech powożących i cztery wierzchowce. Zgromadzona, publiczność przez cały czas rywalizacji, gorąco dopingowała zespoły starające się pokonać kręty tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Zwycięzcą tej konkurencji został zespół Adriana Kostrzewy, który pokonał drużynę Bartłomieja Kwiatka i Ireneusza Kozłowskiego.
Niemniej emocji było podczas konkursu „Potęga Skoku”. Poprzeczka ciągle rosła, a jeźdźcy musieli bezbłędnie pokonać cztery wysokości. Rywalizację rozpoczęto od 170 cm, a zakończono na 205 cm. Zwycięsko z tej próby wyszedł Marek Lewicki na koniu Quirados, który czterokrotnie bezbłędnie pokonał wszystkie wysokości.   

W piątek 3 lutego, publiczność zgromadzona na trybunach Targów Lublin mogła zagrzewać do rywalizacji najlepszych polskich WKKW-istów. Zawody z cyklu Cavaliada Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW, o nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, wygrał Mateusz Kiempa na koniu Lassban Radovix. Razem z Mateuszem Kiempą na podium znalazły się też dwie amazonki. Drugie miejsce zdobyła Marta Dziak-Gierlicz z KJ Janów Podlaski, która dosiadała ogiera Ekolog. Trzecia była natomiast Katarzyna Kokowska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego, startująca na gniadej klaczy Rozalie.

W sobotnim konkursie nr 9 „CSI2* - średnia runda, dwufazowy (135 cm)” zawodnicy rywalizowali o nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, pod patronatami: Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni oraz Magazynu Gallop. Zwycięzcą Średniej Rundy została Dajana Pawlicka na koniu Bebeto. To już drugi kolejny sukces tej młodej zawodniczki, reprezentantki polskiej kadry narodowej i według znawców wschodzącej gwiazdy polskich skoków przez przeszkody. Nagrody dla tryumfatorów w tym konkursie wręczył Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki.
W ostatnim dniu rywalizacji pięciu zawodników w tym czterech Polaków po bezbłędnych przejazdach awansowało do rozgrywki w konkursie PKO GRAND PRIX Lublina o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Najlepszy okazał się jednak Czech Ales Opatrny i BALGUERO. Kolejne miejsca zajęli: Wojciech Wojcianiec i CASSIO MELLONI, Adam Grzegorzewski i OKARIN, Michał Tyszko i SURRIMO, Krzysztof Okla i CHACITOL. Podczas dekoracji wyróżniono specjalnie 18-letniego jeźdźca Adama Grzegorzewskiego. Jego wałach OKARINO zdobył tytuł „Najlepszego konia polskiej hodowli”.

Na zakończenie rywalizacji, Emilia Jach i gniady wałach AQSEL zwyciężyli KPMG Dressage Cup
o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. To już trzecia wygrana tej pary w konkursie ujeżdżeniowym podczas Cavaliady Lublin.

Cvaliada to nie tylko rywalizacja. Podczas czterodniowej imprezy odbyły się też pokazy zorganizowane przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz Polski Związek Hodowców Koni. Podczas Cavaliady z okazji zbliżającego się jubileuszu 200-lecia Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, można było podziwiać specjalnie przygotowany przez Stadninę, pokaz koni arabskich oraz różne sposoby ich użytkowania. Tradycyjnie podczas Cavaliady z inicjatywy Agencji Nieruchomości Rolnych, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiego Związku Hodowców Koni zorganizowano Pawilon Polskiej Hodowli. W Lublinie swoje stoisko wystawiło 14 Spółek Agencji Nieruchomości Rolnych zajmujących się hodowlą koni. Zaprezentowano szerokiej publiczności dorobek polskiej hodowli oraz poszczególne rasy koni hodowane w państwowych stadninach.

Cavaliadzie towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Kolejnym miejscem spotkania miłośników koni i jeździectwa będzie Finał Cavaliady Tour 2016/2017, który odbędzie się w Warszawie w dniach 23-26 lutego br. w COS Torwar.

Biuro Rzecznika Prasowego ANR w oparciu o materiały MTP


POWIĄZANE

W ostatnich latach przemysł rozrywkowy w Polsce przechodzi dynamiczne zmiany. Dz...

W dzisiejszym świecie, w którym technologia jest nieodłącznym elementem życia co...

W dzisiejszym świecie zmiany w gospodarce zachodzą w zastraszającym tempie. Prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę