aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Singapur wycofuje z rynku jaja z powodu Salmonelli

17 marca 2021
Singapur wycofuje z rynku jaja z powodu Salmonelli

Singapur wycofuje z rynku jaja konsumpcyjne z malezyjskiej fermy z powodu bakterii Salmonella. Malezyjski zakład  posiadający uprawnienia do eksportu jaj do Singapuru należy do firmy Lay Hong Bhd i 100 proc. swojej produkcji eksportuje do Singapuru. Podjęto natychmiastową decyzję o zawieszeniu importu jaj z fermy, z której pochodziły jaja (oznaczenie CES 008). Singapurska Agencja ds. Żywności (SFA) nakazała kilku importerom w Singapurze wycofanie jaj pochodzących od tego dostawcy.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności uruchomiły dochodzenie w celu zidentyfikowania źródła bakterii Salmonella Enteritidis (SE) we wszystkich gospodarstwach (drób i jaja) należących do firmy Lay Hong Bhd, aby upewnić się, że produkcja jaj na pozostałych fermach należących do malezyjskiego przedsiębiorstwa jest bezpieczna. Lay Hong Bhd podjęła działania naprawcze i zintensyfikowane kontrole.

Singapur jest, po Chinach, drugim największym światowym importerem jaj i przetworów jajecznych. Singapurskie fermy odpowiadają za jedynie 26 proc. podaży jaj w kraju. Malezja jest kluczowym dostawcą jaj do Singapuru. Od pewnego już jednak czasu władze Singapuru wdrażają strategię zróżnicowania zagranicznych dostawców żywności.

Chodzi o politykę zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego w kraju, który jest silnie uzależniony od dostaw produktów spożywczych z zagranicy. Jednym z jej założeń jest poprawa dywersyfikacji geograficznej i  kosztowej dostaw jaj konsumpcyjnych ponieważ Singapur był zbyt mocno zależny od jednego źródła importu (w 70 proc.).

Spełnienie kryteriów ustanowionych w nowej polityce singapurskich władz stanowi nawet warunek udzielania lokalnym hurtownikom licencji na import jaj z akredytowanych źródeł.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę