aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Gry wideo jako pomoc w szkoleniu pracowników

25 czerwca 2024
Gry wideo jako pomoc w szkoleniu pracowników

Badania pokazują, że gry wideo są atrakcyjne i skuteczne dla osób w każdym wieku i każdej płci, nie tylko dla millenialsów płci męskiej. Nawet 29% graczy ma ponad 50 lat, a średni wiek gracza to 37 lat. Dlatego gry wideo mogą być doskonałym narzędziem szkoleniowym dla pracowników z różnych środowisk. Mogą pomóc poprawić percepcję wzrokową, reakcję, umiejętności analityczne i zdolność rozwiązywania problemów. Tak więc, włączenie gier wideo do programów szkoleniowych może sprawić, że pracownicy będą bardziej efektywni i odniosą sukces w pracy.

Jak gry wideo mogą pomóc w szkoleniu pracowników

Gry wideo są nie tylko zabawne, ale także przydatne w szkoleniu pracowników. Mogą one usprawnić szkolenie z kilku powodów:

- Gry poprawiają samoocenę i pomagają rozładować stres. Grając w gry, pracownicy mogą doświadczyć sukcesu i osiągnięcia celów, co pozytywnie wpływa na ich samoocenę. Ponadto gry dają możliwość oderwania się od codziennych obowiązków i zrelaksowania się, co pomaga rozładować stres.

- Gry wideo zapewniają natychmiastową informację zwrotną. Pracownicy mogą uzyskać natychmiastowe wyniki swoich działań i zobaczyć, jak wpływają one na sytuację w grze. Pomaga im to szybciej przyswajać informacje i dostosowywać swoje działania w czasie rzeczywistym.

- Gry wideo tworzą zabawne i interaktywne środowisko do nauki. Często zawierają elementy gry, wyzwania, łamigłówki i scenariusze, które sprawiają, że proces uczenia się jest zabawny i interesujący dla pracowników. Takie podejście pozwala im aktywnie uczestniczyć w szkoleniu i łatwiej przyswajać informacje.

- Gry wideo pomagają zwiększyć retencję treści. Gracze otrzymują wiele powtórzeń i ćwiczeń, które pomagają utrwalić zdobyte informacje w pamięci. Takie podejście do nauki pozwala na lepsze zapamiętywanie i stosowanie tego, czego się nauczyli.

- Gry wideo promują lepszą pracę zespołową i zdrową rywalizację. Wiele gier wymaga współpracy z innymi graczami i interakcji w zespole. Rozwija to umiejętności pracy zespołowej, współpracy i słuchania innych. Ponadto, gry mogą zawierać elementy rywalizacji, co zachęca pracowników do osiągania lepszych wyników i zdrowego współzawodnictwa.

Podsumowując, gry wideo mogą znacznie poprawić efektywność szkoleń pracowników. Pomagają zwiększyć poczucie własnej wartości, łagodzą stres, zapewniają natychmiastową informację zwrotną i oferują interaktywne i zabawne środowisko uczenia się. Ponadto gry promują zapamiętywanie treści i pracę zespołową. Wykorzystanie gier wideo w szkoleniach może być ważnym narzędziem do zwiększania wydajności pracowników i osiągania lepszych wyników.

Oczywiście gier wideo nie należy mylić z hazardem. Te ostatnie nie pomagają w żaden sposób w zdobywaniu przydatnych umiejętności. Strona tutaj szczegółowo omawia bonusy bez depozytu - najpopularniejsze bonusy wśród graczy. Oczywiście, entuzjastom hazardu zależy głównie na osiągnięciu zysku; mało obchodzi ich gra kooperacyjna lub ćwiczenie zapamiętywania.

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę