MERCOSUR1

Umocniona pozycja Leszka Millera

16 czerwca 2003

Sejm udzielił wotum zaufania premierowi Leszkowi Millerowi i jego gabinetowi. Za opowiedziało się 236 posłów, przeciw było 213. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Łącznie głosowało 449 posłów.

Głosy posłów niezrzeszonych oraz kół poselskich Romana Jagielińskiego i Wojciecha Mojzesowicza przesądziły o wotum zaufania dla rządu. Podczas głosowania w Sejmie 236 posłów poparło gabinet Leszka Millera, a 213 było przeciw. 

Same głosy SLD i Unii Pracy dawały rządowi jedynie 208 głosów. Za gabinetem Leszka Millera opowiedziało się jeszcze 13 spośród 15 niezrzeszonych posłów. Byli wśród nich byli posłowie SLD, a także były poseł "Samoobrony" Ryszard Bonda i były poseł LPR-u Bohdan Kopczyński oraz posłowie mniejszości niemieckiej. 

Gabinet Leszka Millera poparła również Partia Ludowo-Demokratyczna Romana Jagielińskiego i jej dziewięciu posłów, a także czterech posłów Polskiego Bloku Ludowego Wojciecha Mojzesowicza, oprócz niego samego. Izabella Sierakowska z klubu SLD nie wzięła udziału w głosowaniu.

Spośród partii opozycyjnych, w pełnym składzie przeciwko rządowi Leszka Millera zagłosowały Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Liga Polskich Rodzin. 

Po jednym pośle PSL i Samoobrony poparło obecny gabinet. Reszta była przeciwko, ale w PSL-u nie głosowało trzech posłów, a w "Samoobronie" siedmiu. Rezultat głosowania oznacza, że Leszkowi Millerowi o sześć głosów udało się przekroczyć próg połowy ustawowej liczby posłów.


POWIĄZANE

Wczoraj, Tomasz Ognisty, wiceprzewodniczący NSZZ RI Solidarność był przesłuchiwa...

W ostatnich latach mamy coraz częściej do czynienia z nietypową pogodą. Łagodne ...

Brazylijski gigant mięsny JBS inwestuje w rynek jaj konsumpcyjnych poprzez nabyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę