Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Umocniona pozycja Leszka Millera

16 czerwca 2003

Sejm udzielił wotum zaufania premierowi Leszkowi Millerowi i jego gabinetowi. Za opowiedziało się 236 posłów, przeciw było 213. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Łącznie głosowało 449 posłów.

Głosy posłów niezrzeszonych oraz kół poselskich Romana Jagielińskiego i Wojciecha Mojzesowicza przesądziły o wotum zaufania dla rządu. Podczas głosowania w Sejmie 236 posłów poparło gabinet Leszka Millera, a 213 było przeciw. 

Same głosy SLD i Unii Pracy dawały rządowi jedynie 208 głosów. Za gabinetem Leszka Millera opowiedziało się jeszcze 13 spośród 15 niezrzeszonych posłów. Byli wśród nich byli posłowie SLD, a także były poseł "Samoobrony" Ryszard Bonda i były poseł LPR-u Bohdan Kopczyński oraz posłowie mniejszości niemieckiej. 

Gabinet Leszka Millera poparła również Partia Ludowo-Demokratyczna Romana Jagielińskiego i jej dziewięciu posłów, a także czterech posłów Polskiego Bloku Ludowego Wojciecha Mojzesowicza, oprócz niego samego. Izabella Sierakowska z klubu SLD nie wzięła udziału w głosowaniu.

Spośród partii opozycyjnych, w pełnym składzie przeciwko rządowi Leszka Millera zagłosowały Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Liga Polskich Rodzin. 

Po jednym pośle PSL i Samoobrony poparło obecny gabinet. Reszta była przeciwko, ale w PSL-u nie głosowało trzech posłów, a w "Samoobronie" siedmiu. Rezultat głosowania oznacza, że Leszkowi Millerowi o sześć głosów udało się przekroczyć próg połowy ustawowej liczby posłów.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę