Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Płatności bez zaliczek

23 lutego 2004

Kierownictwo resortu rolnictwa spotkało się z prezydium NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych. Związkowcy domagali się wypracowania nowych przejściowych zasad interwencji na rynku zbóż w okresie żniw ze szczególnym uwzględnieniem rynku żyta.

- Rolnicy nie są zadowoleni z tego, co oferuje nam Unia - powiedział Jerzy Chróścikowski, który brał udział w spotkaniu jako reprezentant "Solidarności" RI. - Dlatego odbędzie się kolejne nasze spotkanie z ministrem rolnictwa Wojciechem Olejniczakiem na ten temat.

Ważnym punktem spotkania, które odbyło się w miniony czwartek, była też sprawa związana z dostosowaniem zakładów przetwórstwa mięsa i mleka do unijnych wymogów. - Jeden punkt naszego spotkania dotyczył potrzeby niezamykania małych i średnich firm. Jest opracowywany nowy dokument, który dopuszczałby produkowanie przez te firmy wyrobów, które mogłyby być sprzedawane w powiecie i okolicach z zakazem wejścia do supermarketów - powiedział nam Chróścikowski. - Jeśli zaś chodzi o sprawę KRUS, to nie ma naszej zgody na ten temat. Natomiast bardzo mocno podejmowaliśmy sprawę zaliczek płatności obszarowych. Niestety, strona rządowa upiera się przy tym, że rząd nie ma możliwości wypłacenia zaliczek na poczet tychże płatności - podkreślił.

Mowa była też o wsparciu kredytowym. Związkowcy proponowali, by spłaty kredytów nawozowych udzielanych w tym roku przedłużyć na rok następny. Zapowiedzieli protesty w przypadku nierealizowania tych oraz innych postulatów.


POWIĄZANE

Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi GUS nominalna dynamika sprzedaży detalic...

Zgodnie z danymi GUS produkcja sprzedana przemysłu w przedsiębiorstwach zatrudni...

Ustawa o dzierżawie, Wspólna Polityka Rolna i Zielony Ład, instrumenty finansowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę