Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce – Dolny Śląsk mógłby z powodzeniem pretendować do miana polskiego zagłębia uzdrowiskowego. Baza tego rodzaju ośrodków stale się tutaj powiększa, a nowe obiekty już dzisiaj pełne są powracających do zdrowia kuracjuszy.
Dolny Śląsk posiada olbrzymi potencjał w zakresie leczenie uzdrowiskowego. Dość powiedzieć, że tutejsze Cieplice są uważane za najstarszy tego rodzaju obiekt w Polsce, a to zaledwie jeden z przykładów miejsca, dzięki któremu w tym regionie można poprawić swój stan zdrowia. Co więcej ta uzdrowiskowa i opiekuńczo-lecznicza baza Dolnego Śląska ciągle się rozszerza. Jedną z firm, która się do tego przyczynia, jest Spółka Sanatoria Dolnośląskie.
W tym roku pierwsi pensjonariusze pojawili się np. w Dolnośląskim Ośrodku Opieki Międzypokoleniowej „Biały Orzeł’ w Sokołowsku, zwanym Śląskim Davos. Ten nowy obiekt specjalizuje się w opiece nad osobami starszymi oraz pacjentami po zabiegach operacyjnych, wymagających rehabilitacji. Pensjonariuszami są tu osoby dorosłe, które wymagają opieki osób trzecich i oczekują najwyższej jakości usług, jak również osoby starsze i pacjenci po zabiegach na rekonwalescencji. Nowy ośrodek w Sokołowsku wyposażony jest w pełni profesjonalny sprzęt medyczny, zapewniający bezpieczeństwo i wygodę, m.in. łóżka rehabilitacyjne, system powiadamiania alarmowego dla każdego pensjonariusza czy udogodnienia dla niepełnosprawnych – windy i łazienki z uchwytami. Co ciekawe, na terenie obiektu znajduje się także pełen zieleni Ogród Zimowy. Sokołowski ośrodek to kolejne z miejsc, które rozwija Spółka Sanatoria Dolnośląskie. Po świetnie funkcjonujących już sanatoriach: „Azalii” w Szczawnie-Zdroju i „Zimowicie” w Dusznikach-Zdroju, oferujących turnusy lecznicze, rehabilitacyjne i hotelowe oraz zabiegi rehabilitacyjne.
Uzupełnieniem pobytu w Sokołowsku może być szereg ciekawych propozycji kulturalnych, które ta miejscowość oferuje. Warto wspomnieć choćby o festiwalu filmowym „Sokołowsko Festiwal Hommage à Kieślowski", podczas którego wyświetlane są filmy wyreżyserowane przez jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów – Krzysztofa Kieślowskiego, czy Festiwalu Muzyki Eksperymentalnej „Sanatorium Dźwięku”. Spółka Sanatoria Dolnośląskie współuczestniczy w organizacji całego przedsięwzięcia.
Wkrótce Spółka Sanatoria Dolnośląskie otworzy kolejny obiekt, którego remont właśnie się kończy, „Waligórę”. Dzięki temu zagubione pośród Gór Suchych Sokołowsko, ze swoim niepowtarzalnym urokiem i klimatem przywracającym zdrowie i siły, powoli staje się przyjaznym azylem dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin.
***
Więcej informacji o ośrodkach na: www.sanatoria-dolnoslaskie.pl6179535
1