Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Olejniczak o kosztach i korzyściach

7 maja 2003

Wiceminister rolnictwa Wojciech Olejniczak namawiał mieszkańców Kutna i Krośniewic do udziału w referendum unijnym. Uczestnicy spotkań najczęściej pytali o koszty i korzyści przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Olejniczak wraz z innymi członkami rządu oraz premierem Leszkiem Millerem na czele odwiedzili województwo łódzkie, gdzie przekonywali do wzięcia udziału w referendum unijnym i opowiedzeniu się za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.

Jak mówił w Krośniewicach Olejniczak, kwestia przystąpienia do UE jest na tyle ważna, że nie powinien o tym decydować parlament.

– Na referendum trzeba iść. Gdyby się okazało, że frekwencja będzie poniżej 50 proc., o przystąpieniu do UE musiałby zdecydować parlament. Ja, jako parlamentarzysta, nie chciałbym decydować o tak ważnej kwestii. Tu konstytucja mówi wyraźnie - w kwestiach istotnych, które decydują o przyszłości Polski ma decydować społeczeństwo. Trzeba wziąć udział w referendum, by później nie żałować –  argumentował Olejniczak.

Uczestnicy spotkania w Krośniewicach narzekali na  wczesną godzinę jego rozpoczęcia. – Takie spotkania powinny rozpoczynać się później, bo przecież wielu ludzi jest teraz w pracy i nie mogło tutaj przyjść – podkreślali.

W obu spotkaniach – w Krośniewicach i jednym z liceów w Kutnie – uczestniczyło w sumie ok. 150 osób. Najczęściej pytano o realne koszty i korzyści przystąpienia Polski do UE. Padały też pytania, jak np. można korzystać z dopłat mlecznych oraz jak podjąć pracę albo naukę w krajach Unii.


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę