Ptak_Waw_CTR_2024

Majątki mamy na własność

2 czerwca 2003

W sobotę pięciu wiceministrów przekonywało Lubuszan do udziału w referendum unijnym.

Wiceministrowie uczestniczyli w festynach, które odbywały się m.in. z okazji Dnia Dziecka i dni regionalnych w Nowej Soli, Witnicy, Krośnie Odrz. Przed wyjazdem na te spotkania odpowiadali na pytania dziennikarzy w Zielonej Górze.

Jedno z pytań dotyczyło ewentualnych roszczeń Niemców za majątek pozostawiony na ziemiach zachodnich. - Wejście Polski do Unii Europejskiej nie spowoduje wyższości prawa unijnego nad polskim prawem dotyczącym własności. Jest to sfera wyłączona spod reguł unijnych w większości krajów - powiedział podsekretarz stanu w Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Jarosław Pietras. Jego zdaniem, Polacy powinni być spokojni, bo mają majątek na własność i nikt im go nie odbierze.

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Jerzego Łankiewicza, dzięki członkostwu Polski w Unii obywatele będą mieli łatwiejszy dostęp do sądów, a sprawy będą szybciej załatwiane. Przybędzie też miejsc, gdzie będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną.
Po 1 maja 2004 r., kiedy Polska zostanie członkiem Wspólnoty, o 500 zwiększy się liczba etatów w urzędach administracji centralnej. Jak wyjaśnił wiceminister gospodarki, pracy i polityki socjalnej Dagmir Długosz, zatrudnienie dodatkowych urzędników jest niezbędne po to, żeby wykonywać zobowiązania wobec Brukseli.


POWIĄZANE

W dniach 4-5 października 2024 roku w Muzeum Okręgowym w Toruniu odbyła się IV O...

PROFBUD ogłosił dziś wyjątkową inwestycję – MIASTO POLSKICH MISTRZÓW OLIMPIJSKIC...

Komitet Agrarny Rady Najwyższej Ukrainy poparł do rozpatrzenia w drugim czytaniu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę