Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

AMBRA Ambasadorem Województwa Lubelskiego

2 marca 2017
AMBRA Ambasadorem Województwa Lubelskiego

AMBRA S.A. otrzymała prestiżowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. Nagroda przyznawana jest wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wnoszą istotny wkład w promowanie Lubelszczyzny.

 

Kandydatury zgłaszają: samorządy, organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Laureatów wyłania kapituła, w skład której wchodzą: przewodniczący Sejmiku, marszałek, członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego oraz redaktorzy naczelni lubelskich mediów. Nagradzają tych, którzy poprzez swoją działalność w szczególny sposób przyczyniają się do promocji regionu i budowania jego pozytywnego wizerunku.

 

Nagrody wręczono w sobotę 25 lutego podczas Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego w Lublinie. Spółkę AMBRA, producenta Cydru Lubelskiego - najpopularniejszego w Polsce cydru - wyróżniono w kategorii „firma”. 

 

- Wybierając nazwę „Lubelski” nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, na co się porywamy. Wiedzieliśmy, że w Polsce rosną wspaniałe jabłka, więc można z nich zacząć robić cydr. Ale w wielu regionach na świecie ludzie też produkują dobry cydr. My zadaliśmy sobie pytanie, jaki ma być cydr z kraju o najlepszych jabłkach - mówi Prezes AMBRA S.A. Robert Ogór. - Jesteśmy na początku tej drogi i jedyne co możemy teraz powiedzieć to zadeklarować, że postaramy się nie zmarnować tych jabłek.

 

Zakład Produkcyjny AMBRA S.A., gdzie powstaje m.in. Cydr Lubelski, znajduje się w Woli Dużej k. Biłgoraja w woj. lubelskim. W jednym z najbardziej jabłkowych regionów polski powstała też pierwsza w Polsce Wzorcowa Cydrownia prowadzona przez Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru, wspierane przez AMBRA S.A. Spółka zainicjowała też ogólnopolską kampanię na rzecz rozwoju cydrowni w regionie pod hasłem Zacydrowani, a co roku w Lublinie organizuje największą w Polsce degustację cydrów: Lubelskie Święto Młodego Cydru. Wywiązując się z roli odpowiedzialnego producenta, pracodawcy i członka lokalnej społeczności AMBRA działa na rzecz Lubelszczyzny wspierając i współtworząc wiele innych regionalnych inicjatyw o charakterze edukacyjnym, sportowym i kulturowym.

 

Podczas sobotniej gali wręczono jeszcze trzy inne nagrody. Statuetkę w kategorii „osoba" w tym roku zdobyły zawodniczki Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman Lublin, zdobywczynie złotego medalu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio De Janeiro w 2016, wielokrotne mistrzynie Polski oraz świata Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław. Tytuł w kategorii „instytucja" otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie - najnowocześniejszy szpital pediatryczny w regionie. Przyznano również tytuł Honorowego Ambasadora Lubelszczyzny, które otrzymało miasto Lublin.

 

- Ostatnio coraz częściej przychodzi mi do głowy przekleństwo chińskie: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Pod wieloma względami te ciekawe czasy właśnie nastały. Nie mam wątpliwości, że swój czas przez ostatnie dekady właściwie wykorzystuje Województwo Lubelskie. Dzięki czasowi z jednej strony pamiętamy o przeszłości, a drugiej - patrzymy w przyszłość. Tę przyszłość naszego województwa budują także ludzie i instytucje, dla których dziś tutaj jesteśmy. Tytuły Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznajemy od 1999 roku, nasz konkurs osiągnął więc pełnoletność. Dorastał obcując z wybitnymi postaciami świata nauki, kultury, biznesu, sportu. Miał szanse obserwować najlepszych. Wielu z nich jest w tej chwili z nami - mówił podczas Gali wręczenia nagród Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Biuro prasowe AMBRA S.A.


POWIĄZANE

35 sprawdzanych opakowań na minutę i 100% skuteczności w wykrywaniu nieszczelnoś...

Grupa PZU po posiedzeniu sztabu kryzysowego w sprawie sytuacji powodziowej, utwo...

Tysiące zwierząt na południu Polski zostało dotkniętych dramatycznymi skutkami p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę