MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Przedstawiciel Polskiej Izby Mleka uczestniczy w Kongresie Mleczarskim w Tbilisi

15 marca 2017
Przedstawiciel Polskiej Izby Mleka uczestniczy w Kongresie Mleczarskim w Tbilisi

14 marca br. Daniel Dojlidko - kierownik ds. administracyjnych Polskiej Izby Mleka jako jedyny reprezentant z Polski wygłosił prezentację oraz uczestniczył w panelu dyskusyjnym podczas East European Dairy Congress i jednocześnie Pierwszego Kaukaskiego Forum Mleczarskiego, które odbywa się w terminie 14-15 marca 2017 r. w Hotelu Radisson Blu Iveria w stolicy Gruzji - Tbilisi.
    
W swojej prezentacji, przedstawiciel PIM przedstawił najważniejsze statystyki dotyczące polskiego sektora mleczarskiego, a także mówił o wysokiej jakości polskich produktów mleczarskich, które doceniane są na całym świecie. W panelu dyskusyjnym, reprezentant Polskiej Izby Mleka skomentował sytuację na międzynarodowym rynku mleka w perspektywie krótko i długoterminowej.
    
Forum te organizowane jest dzięki wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), a organizatorem głównym jest Gruzińskie Stowarzyszenie Producentów Mleka.
    
Według organizatorów, w największym wydarzeniu sektora mleczarskiego na Południowym Kaukazie uczestniczyć będzie około 200 producentów mleka, przedstawiciele zakładów przetwórstwa mleczarskiego oraz innych przedsiębiorstw z regionu Południowego Kaukazu, Europy i krajów Azji Środkowej, przedstawiciele organizacji międzynarodowych, potencjalni inwestorzy i urzędnicy państwowi. Wśród uczestników są przedstawiciele 20 krajów świata.
    
Pierwsza część konferencji rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych. Podzielona została na dwie sekcje, a pierwsza z nich dotyczyła globalnych i regionalnych trendów na rynku mleczarskim. Tematy poruszone w ramach tej sekcji to m.in. ostatnie tendencje i przyszły rozwój europejskiego rynku mleka, rozwój sektora mleczarskiego w krajach Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Zakaukazia po wdrożenie programów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), globalne i regionalne zmiany polityki ukierunkowanej na sektor mleczarski, regionalne trendy konsumenckie oraz rozwój sektora mleczarskiego w perspektywie krótko i długoterminowej.
    
W ramach drugiej sekcji, poruszone zostały kwestie dotyczące wydajności przemysłu mleczarskiego oraz sposobów jej zwiększenia. Prelegentami w tej sekcji byli m.in. ekonomista z Centrum Inwestycyjnego FAO we Włoszech, który mówił o indeksie cen przetworów mleczarskich FAO oraz eksperci rynku mleka z Ukrainy i Niemiec.
    

Podczas drugiej części dzisiejszego dnia, czyli First Caucasian Dairy Congress głównym tematem były wydajne technologie bydła mlecznego jako klucz do dobrobytu i rentowności gospodarstw mleczarskich. Prezentacje wygłosiło kilkunastu prelegentów na temat m.in. wdrażania nowych technologii na farmach mleczarskich w Gruzji, doświadczeń w branży mleczarskiej w Armenii czy cen mleka na Ukrainie.
    
Drugiego dnia konferencji czyli 15 marca br., wszyscy uczestnicy będą mieli okazję m.in. odwiedzić gruzińskie gospodarstwa mleczarskie, które z powodzeniem wdrażają nowoczesne technologie do produkcji mleka.




Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Amerykański Departament Rolny (USDA) ogłasza kolejną rundę historycznych inwesty...

Świąteczny prezentownik na 2024 rok Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę