aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Charakterystyka ciągników rolniczych Case IH Maxxum dostępnych na rynku wtórnym

20 października 2023
Charakterystyka ciągników rolniczych Case IH Maxxum dostępnych na rynku wtórnym
artykuł sponsorowany               

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych firm w branży. Case IH działa w ponad 160 krajach i oferuje nie tylko sprzęt, ale również części zamienne, wsparcie serwisowe czy usługi finansowe. Firma produkuje między innymi ciągniki rolnicze. Do chętnie wybieranych modeli z rynku wtórnego należy Case IH Maxxum. Co wyróżnia te ciągniki? Dlaczego warto się nimi zainteresować? Sprawdź w poniższym tekście.

Moc i wydajność ciągników Case IH Maxxum

Rolnicy cenią ciągniki Case Maxxum za ich dużą moc i imponującą wydajność. Wprowadzenie tych maszyn do gospodarstwa może korzystnie wpłynąć na efektywność prac polowych. Ciągniki te występują w kilku wariantach o mocy znamionowej od 116 do 150 koni mechanicznych. W zależności od modelu są wyposażone w silniki czterocylindrowe lub sześciocylindrowe. Warto zwrócić uwagę również na maksymalną wydajność pompy, która wynosi od 86 do 150 litrów na minutę.

Szczególnie model Case IH Maxxum 150 wyróżnia się niespotykanym u innych producentów silnikiem. Jednostka napędowa maszyny ma 150 KM i 6 cylindrów, jednak ciągnik jest najmniejszym i najlżejszym sprzętem o takiej mocy dostępnym na rynku. Producent zapewnia, że w każdym ciągniku rolniczym Case Maxxum znajduje się wydajny, oszczędny i nowoczesny silnik FPT. W modelach Case Maxxum 115, 125 i innych znajduje się jednostka czterocylindrowa o pojemności 4,5 litra (wyjątkiem jest model 150). Używane ciągniki Case IH znajdziesz na stronie TUTAJ

 

Pokrywę silnika można podnieść w całości, co ułatwia konserwację. Okresy międzyobsługowe w ciągnikach Case IH Maxxum wynoszą nawet 750 godzin. Dzięki temu maszyny nie stoją bezużyteczne na podwórku, lecz pracują w polu, by przynieść rolnikom zyski.

Ciagniki używane Case Maxxum z przekładnią dostosowaną do potrzeb rolnika

Na rynku wtórnym można znaleźć ciągniki Case IH używane z trzema rodzajami przekładni. Pierwsza z nich to bezstopniowa CVXDrive, którą zaprojektowano z myślą o niedoświadczonych operatorach. To prosta w obsłudze technologia, która pozwala na utrzymanie wysokiej wydajności w każdych warunkach.

Druga przekładnia, jaką można spotkać w maszynach Case Maxxum, to ActiveDrive 8. Ma trzy zakresy i osiem stopni — łącznie zapewnia aż 24 biegi. Pierwszy zakres sprawdza się przy ciężkich pracach i niskiej prędkości. Drugi to podstawowy zakres roboczy, który umożliwia korzystanie z pełnej mocy silnika przy prędkościach od 4,3 do 18,1 km/h. Trzeci zakres służy do jazdy po drodze nawet do 50 km/h.  

Ostatnią przekładnią dostępną w modelach Case IH Maxxum jest ActiveDrive 4, czyli najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w tej serii maszyn.

Kompatybilne przyłącza w ciągnikach Case IH Maxxum

Ciągniki używane Case IH Maxxum są przystosowane zarówno do przenoszenia ciężkich zestawów narzędzi, jak i zasilania dodatkowych maszyn olejem. To możliwe za sprawą kompatybilnych przyłączy, które obsługują wiele sprzętów.

 

W ciągnikach Case Maxxum warto zwrócić uwagę na:

  • tylny podnośnik o udźwigu do 7864 kg,
  • podnośnik przedni o udźwigu do 3100 kg,
  • pompa hydrauliczna o wydajności do 150 litrów na minutę,
  • elektronicznie sterowany zaczep z regulacją siłową,
  • kodowany kolorystycznie tylny zawór hydrauliki,
  • możliwość montażu zdalnych zaworów osiowych (4 tylne i 3 środkowe).

Ciągniki Case Maxxum mają dobry stosunek mocy do masy

Charakterystyczną cechą ciągników Case Maxxum jest dobrze wyważony stosunek mocy do masy. Dzięki temu maszyny w optymalny sposób łączą w sobie siłę i zwinność. Zapewnia to stabilna konstrukcja o zwiększonej dopuszczalnej masie całkowitej. Na uwagę zasługuje zawieszona, hamowana oś przednia klasy 3,5 o skoku 105 mm. Obciążenie osi przedniej może wynosić nawet 4900 kg. Z kolei na tylnej osi znajdują się cztery wysokowydajne tarcze hamulcowe, co zapewnia bezpieczeństwo. Producent zadbał również o stabilność układu napędowego dzięki opcjonalnej ramie bocznej bloku silnika.

Komfort pracy, wydajność i nowoczesne rozwiązania to wyróżniki serii ciągników Case Maxxum. Zakup tych maszyn z rynku wtórnego pozwala zaoszczędzić środki, a wybór starszego modelu ułatwia dostęp do części.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę