OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Kurpie w Baranowie w strukturach Mlekovity

2 października 2009
Wczorajszy dzień zapisze się w historii jako największa mleczarska fuzja roku, gdyż  jako włączona w struktury giganta mlecznego – firmy MLEKOVITA, dotychczasowa Spółdzielnia Mleczarska KURPIE w Baranowie oficjalnie rozpoczęła działalność pod nową nazwą Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita oddział produkcyjny Kurpie w Baranowie.

Fuzja jest następstwem decyzji biznesowych podjętych uchwałami  nadzwyczajnych walnych zebrań  przedstawicieli członków obu firm, oraz prawnych -  zgodę na powyższe 18 sierpnia br. wydał  U O K i K uznając, że nie niesie ona za sobą zagrożeń dla konkurencji oraz że nie  będzie miała ona  również negatywnych skutków dla konsumentów.

Nowo przyłączony zakład, skupuje średnio ponad 330 tys. l mleka dziennie i zatrudnia 161 osób.

W zakresie produkcji nastąpi specjalizacja w dziedzinie produkcji serów, co  przyczyni się do zwiększenia dochodowości i rentowności, gdyż  koncentracja przetwórstwa to najbardziej skuteczna droga poprawy efektywności i obniżki kosztów produkcji oraz poprawy pozycji rynkowej.

Prezes Zarządu GK MLEKOVITA Dariusz Sapiński realizuje strategię konsolidacji i koncentracji od wielu lat - do grupy kapitałowej MLEKOVITA przyłączam ciągle nowe zakłady, przedstawiam strategię rozwoju i swoje warunki. Zależy mi aby wszystko było jasne i klarowne dla obu stron, nie było żadnych niewiadomych czy nierozwiązanych kwestii. Jest jedna wizja, jeden kierunek, wszyscy muszą patrzeć w tą sama stronę  i mieć komfort pracy. Po przyłączeniu koncentruję się tylko i wyłącznie na rozwoju - mówi -główną przesłanką tej strategii   jest zwiększenie skali działania, by  być atrakcyjniejszym  dla konsumenta.  

MLEKOVITA to największa mleczarska grupa kapitałowa  w Polsce i niekwestionowany lider branży. Grupa MLEKOVITA jest firmą ze 100-procentowym kapitałem polskim. Obecnie to najnowocześniejsza mleczarnia w kraju, o długoletniej tradycji i z ustaloną marką nie tylko na rynku polskim, ale również za granicą.

GK MLEKOVITA tworzą zakłady zajmujące się przetwórstwem i dystrybucją wyrobów mleczarskich: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, a także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Zakopanem, Lubawie i Działdowie i Baranowie oraz magazyny dystrybucyjne w Pieniężnie, Chrzanowie, Kluczborku, Kowalewie Pomorskim, Piasecznie, Wyszkowie, Łodzi, Białymstoku, Jadownikach,  Goręczynie i Wolsztynie.

GK MLEKOVITA jest również  liderem eksportu wśród przedsiębiorstw branży mleczarskiej. Produkty MLEKOVITY trafiają na rynki całego świata, w tym na najbardziej wymagające: Unii Europejskiej, USA, Japonii. MLEKOVITA od lat zajmuje pierwsze miejsce w prowadzonym przez Agencję Rynku Rolnego Rankingu 10 Największych Eksporterów artykułów mleczarskich oraz jako jedyna firma na rynku polskim otrzymała tytuł Wybitnego Polskiego Eksportera i nagrodę specjalną – LIDER POLSKIEGO EKSPORTU w konkursie Wybitny Polski Eksporter organizowanym przez redakcję tygodnika Rynki Zagraniczne.


POWIĄZANE

Spółdzielnia Mleczarska Ryki, jeden z wiodących producentów serów dojrzewających...

Przyspieszone tempo wdrażania regulacji CSRD (Corporate Sustainability Reporting...

Małgorzata Cebelińska, Wiceprezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, wzię...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę